Konkurs na stanowisko adiunkta w wymiarze pełnego etatu w Katedrze Projektowania Architektonicznego na Wydziale Architektury ZUT 25.07.2023 08:25

Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w wymiarze pełnego etatu w Katedrze Projektowania Architektonicznego na Wydziale Architektury ZUT.

Kandydat winien spełniać wymagania określone w art. 113 oraz art. 116 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668 ze zm.) oraz w Statucie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Charakterystyka stanowiska:

Adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Kandydatowi oferujemy możliwość rozwoju zawodowego, udziału w projektach naukowych, możliwość współpracy międzynarodowej.

Do obowiązków na oferowanym stanowisku pracy będzie należało:

  1. Obowiązki dydaktyczne: prowadzenie powierzonych zajęć w wymiarze co najmniej 225 godzin w roku akademickim: wykładów i ćwiczeń projektowych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, na wysokim poziomie merytorycznym, przy dobrym kontakcie ze studentami;
  2. Obowiązki naukowe: prowadzenie badań naukowych w dyscyplinie architektura i urbanistyka i ich upowszechnianie, w szczególności poprzez publikowanie artykułów naukowych i czynny udział w konferencjach naukowych; aplikowanie o granty badawcze i staże naukowe; udział w realizacji grantów badawczych; organizacja własnego rozwoju naukowego;
  3. Obowiązki organizacyjne na rzecz katedry i wydziału wiążące się z dodatkowym nakładem czasu i pracy.

Wymagania kwalifikacyjne:

  1. Wymagane wykształcenie: wyższe magisterskie architektoniczne oraz stopień doktora w dyscyplinie naukowej architektura i urbanistyka;
  2. Znajomość problematyki projektowania architektonicznego (zwłaszcza obiektów kultury, usług i sportu), prawa budowlanego, przepisów, konstrukcji, zasad sztuki budowlanej, udokumentowana pracą w zawodzie architekta;
  3. Biegła obsługa programów komputerowych wspomagających projektowanie (środowisko CAD),
  4. Autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych w czasopismach z listy MEiN za min. 40 punktów, wydanych w ciągu ostatnich czterech lat.
  5. Biegłość w przekazywaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, mile widziane doświadczenie dydaktyczne w nauczaniu na poziomie uczelni wyższej;
  6. Biegła znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie;
  7. Dodatkowym atutem będą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej z lub bez ograniczeń.

Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacyjnych

Wymagamy, aby Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie był podstawowym – ale nie wyłącznym – miejscem zatrudnienia pracownika.

Wykaz wymaganych dokumentów:

  1. wniosek o zatrudnienie,
  2. C. V.,
  3. kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. odpis dyplomu ukończenia studiów magisterskich i odpis dyplomu doktora,
  5. wykaz dorobku zawodowego i naukowego, w tym autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych z listy czasopism MEiN za minimum 40 pkt.
  6. plany publikacyjne kandydata,
  7. inne osiągnięcia uzasadniające wystąpienie z wnioskiem o zatrudnienie,
  8. oświadczenie, że w przypadku zatrudnienia Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie będzie stanowił podstawowe miejsce pracy,
  9. zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.) – załącznik nr 1;

Komplet dokumentów należy złożyć w formie papierowej na adres:

Wydział Architektury

Al. Piastów 17, 70-310 Szczecin

z dopiskiem „rekrutacja KPA – poufne”

lub przesłać na adres mailowy: piotr.arlet@zut.edu.pl

Termin składania dokumentów: do 6 października 2023 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu:  9 października 2023 r.

Proponowany okres zatrudnienia: 16.10.2023 - 28.02.2025 z możliwością przedłużenia

Komisja konkursowa może w uzasadnionych przypadkach zdecydować o przeprowadzeniu dodatkowej rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami.

Komisja konkursowa nie jest organem decydującym o zatrudnieniu zarekomendowanego przez nią kandydata.

Organem podejmującym decyzję o zatrudnieniu jest Rektor.

W ciągu 30 dni od dnia rozstrzygnięcia konkursu istnieje możliwość odbioru złożonych dokumentów. Po tym terminie nieodebrane dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Skan dokumentu z podpisem. (format:  pdf, rozmiar:  792 kB)